Moduły sterujące

b-CANCubeMicro

Wszechstronne urządzenie zarządzające pracą modułów oraz moduł sterujący dla maszyn rolniczych i komunalnych.

b-CANCubeMicro to zaawansowany moduł sterujący. Umożliwia efektywną kontrolę i zarządzanie różnymi aspektami pracy maszyn, zapewniając niezawodność i wydajność.

Moduł b-CANCubeMicro ma szeroki zakres temperatur pracy oraz wysoki stopień ochrony. Doskonale sprawdza się podczas pracy w różnorodnych warunkach środowiskowych. Jego kompaktowe wymiary i trwała konstrukcja sprawiają, że jest łatwy w instalacji i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Moduł posiada zaawansowane funkcje komunikacyjne. Umożliwia integrację z innymi urządzeniami i systemami. Posiada dwa przyłącza CAN: CAN1 (strona ISOBUS) zgodne z protokołem ISO11783 ISOBUS oraz CAN2 (strona modułu) zgodne z protokołem CAN-BUS (High-Speed) ISO 11898-2. Moduł b-CANCubeMicro jest wydajny oraz energooszczędny.

Najważniejsze cechy

System sterowania

ISOBUS obsługiwany przez przyłącze CAN1 i CAN2

Obudowa

czarne tworzywo sztuczne PA12

Odporność na warunki atmosferyczne

stopień ochrony IP67

Dane techniczne

Cecha Opis
Przeznaczenie Moduł uniwersalny
Zasilanie Od 8V do 32V
Certyfikacja CE/E-Mark/AEF ISO11783
Obudowa Tworzywo sztuczne PA12 czarne
Wejścia/wyjścia Jedno wyjście do zasilania urządzeń (bez funkcji wyłączania), obciążenie max. 1,5A
Przyłącze CAN1 Strona ISOBUS, CAN-BUS zgodny z protokołem ISO11783 ISOBUS
Przyłącze CAN2 Strona modułu, CAN-BUS (High-Speed) zgodny z ISO 11898-2 z wewnętrznym terminatorem 120R
Mocowanie 4x otwory o średnicy 4mm
Wymiary 104 x 29 x 72mm
Temperatura pracy -40°C do 80°C
Stopień ochrony IP67

System sterowania z wykorzystaniem ISOBUS

Legenda:
1. Ciągnik z systemem lub panelem ISOBUS
1A. Dżojstik
1B. Traktor ECU
1C. VT
1D. ISO 11783 (ISOBUS)
2. Moduł b-CANCubeMicro ISO 11783
3. Moduł ECU ARETE

Przedstawiona konfiguracja obsługuje następujące funkcje ISOBUS 2 generacji: UT, File Server, TC Bas, TC Geo, TC SC.

UT (Universal-Terminal) jest podstawą funkcją do monitorowania pracy oraz sterowania maszynami z wykorzystaniem magistrali ISOBUS.

File Server (Serwer plików) tworzy na terminalu miejsce zapisu danych. Z tej pamięci mogą korzystać moduły ISOBUS, mają one dzięki temu możliwość zapisu swoich danych na terminalu, na przykład protokołów pracy lub rejestru błędów.

TC BAS (Tasc Controller Basic) funkcja odpowiada za zbieranie danych dotyczących pracy maszyny (np. wielkości obrobionej powierzchni, czasu pracy, Ilości zużytych nawozów itp.). Aplikacja TC BAS umożliwia eksport danych zapisanych w formacie ISO-XML do specjalistycznego oprogramowania obsługującego zarządzanie parkiem maszynowym lub produkcję w gospodarstwie zainstalowanego na komputerze w biurze lub dostępnym w tzw. chmurze. Transmisja danych pomiędzy terminalem a komputerem stacjonarnym i urządzeniami mobilnymi odbywa się poprzez pamięć USB, Bluetooth lub platformę internetową.

TC GEO (Tasc Controller Geo Based) oferuje gromadzenie danych lub wykonywanie czynności powiązanych z lokalizacją maszyny na polu ustalaną za pomocą sygnału GPS, dzięki niej terminal może tworzyć na przykład mapy plonów. Funkcja ta umożliwia również zmienne dozowanie np. nasion lub nawozów na podstawie danych z map aplikacyjnych.

TC SC (Tasc Controller Section Control) jest odpowiedzialna za automatyczne włączanie i wyłączanie sekcji roboczych na podstawie sygnału GPS, co pozwala uniknąć nakładania się obszarów na których została wykonana praca. Funkcja ta ma szerokie zastosowanie w przypadku wykonywania zabiegu siewnikiem punktowym, opryskiwaczem czy rozsiewaczem do nawozów.

ISOBUS to znormalizowany system transmisji danych pomiędzy ciągnikiem a podłączonym do niego narzędziem, znalazł on szerokie zastosowanie w technice rolniczej. Standaryzacja systemu opiera się na normie ISO 11783. Dla przykładu dzięki ISOBUS do obsługi szeregu funkcji agregatu maszynowego wystarcza jeden panel UT obsługujący wymagane funkcje ISOBUS 2 generacji.

System sterowania „Każdy z każdym”

Legenda:
1. Panele ARETE
2. Panele OPUS bez UT
3. Ciągnik z systemem lub panelem ISOBUS
4. Modułu b-CANCubeMicro
5. Moduł ARETE BIG-ECU
6. Moduł ARETE EASY-ECU
7. ACANBUS
8. Kolejne moduły ECU ACANBUS
9. Kolejne moduły ISOBUS
10. ISO 11783 (ISOBUS)

System sterowania „Każdy z każdym” jest autorskim opracowaniem firmy ARETE. System sterowania „Każdy z każdym” umożliwia współpracę dowolnej maszyny wyposażonej w jeden z modułów ECU firmy ARETE (5 lub/i 6) z dowolnym panelem z powyższej konfiguracji (1 panele ARETE) lub (2 panele OPUS bez UT). Po wpięciu modułu b-CANCubeMicro (4 firmy b-plus z dedykowanym oprogramowaniem) ECU’s mogą współpracować bezpośrednio z ciągnikiem wyposażonym w ISOBUS (3) lub z dowolnym typem panelu OPUS UT firmy TOPCON (2).

Do prawidłowej współpracy w systemie ISOBUS panel musi posiadać właściwą wersję oprogramowania ISOBUS oraz funkcje wykorzystywane przez moduł ECU maszyny. Ponadto do prawidłowej pracy systemu niezbędna jest pełna kompatybilność programowa poszczególnych komponentów. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania producenci maszyn zyskują możliwość dowolnej konfiguracji sprzedażowej swoich produktów bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów wdrożeniowych.

Informacje o firmie

ARETE Klejbuk Spółka Jawna

ul. Powstania Styczniowego 26 C

16-070 Choroszcz, Polska

NIP: 545 182 41 31

REGON: 520 28 92 51

Godziny pracy

Pon. - Pt. 8:00 - 16:00

Sob. nieczynne

Ndz. nieczynne

Produkty

Panele sterujące OPUS

Sterowniki i pulpity sterujące

Moduły sterujące

Liczniki i czujnik licznika

Kontakt

Tel: +48 72 888 56 58

Tel: +48 85 711 56 58

e-mail: info@e-arete.pl